שאלות נפוצות

אנו יודעים שיש לך שאלות בנוגע לתחומי משרדינו. לכן קיבצנו את הנפוצות ביותר מביניהן והשבנו בצורה מפורטת.

ייצוג במעצר

אדם שנעצר יכול עם ייעוץ נכון להיחלץ מהמעצר במהרה.

לפי החוק, גם אם אדם נעצר, השופט הדן במעצרו מחוייב לבדוק האם ניתן לשחרר את העציר לחלופת מעצר חלף מעצרו מאחורי סורג ובריח.

ישנו הבדל מהותי וחשוב בין מעצר טרם הגשת כתב אישום שהוא בדרך כלל נועד לצורכי חקירה אם כי גם בשל עילות נוספות, לעומת מעצר לאחר כתב אישום שנועד בעיקר בשל עילות המסוכנות, סכנה לבטחון המדינה, ולשלום הציבור.

ייצוג בוועדת שחרורים

כאשר אסיר נשפט למעלה מ- 6 חודשי מאסר וקרובים לעבור שני שליש ממאסרו או כאשר האסיר חולה בכל עת, ניתן להגיש בקשה בפני ועדת השחרורים לשחרור מוקדם.

ועדת השחרורים שוקלת מספר רב של שיקולים, לרבות חומרת העבירה, עברו הפלילי של האסיר, שחרורים קודמים שניתנו לאסיר בוועדת השחרורים, התנהגותו של האסיר בעת ריצוי מאסרו, חוות דעת של גורמים מקצועיים וקיומה של תכנית לשיקומו של האסיר, אפשרות השתלבותו בעבודה סדירה ובתכנית טיפולית שנבנתה עבורו.

כאשר אסיר משוחרר על תנאי, עליו לעמוד בתנאי השחרור שכוללים לרוב, עמידה בתכנית פיקוח, טיפול שיקומי, עבודה ומעצר בית לילי. 

ליווי האסיר מעת כניסתו לכלא והדרכתה מיטבית עוזרת לו מאוד ומעלה את סיכוייו להשתחרר שחרור מוקדם.

ייצוג במסגרת ההליך פלילי

ההליך הפלילי מתחיל בהקראת כתב האישום, כאשר הנאשם מודה או כופר בעובדות, לאחר מכן מתחיל הליך ההוכחות ולאחר מכן הכרעת הדין, כאשר אם הנאשם לא זוכה, הרי שיש את שלב הטיעונים לעונש ולאחר מכן את גזר הדין.

לא תמיד כדאי לנהל הליך פלילי עד תומו, בהרבה מקרים ניתן להגיע להסדר עם התביעה לגבי הודאת הנאשם ואף לגבי הענישה.

ייעוץ ללקוח טרם חקירה הוא דבר סופר חשוב שיכול לעזור ללקוח מאוד בהמשך הדרך.

כאשר הצדדים מעוניינים להגיע להסדר טיעון ביניהם אך הפערים רחוקים, כאשר הצדדים מסכימים לכך, בית המשפט ינהל ישיבת גישור בה הצדדים יכולים לחשוף הכל בפני בית המשפט וללא כל חשש, ובית המשפט אומר לצדדים מה דעתו במקרה הספציפי מבחינה ראייתית ועונשית וכך הצדדים מבינים את מצבם וזה עוזר להם להגיע להסדר טיעון. 

חשוב לציין שההליך הזה לא מתועד בפרוטוקול וכאשר ההליך לא מסתיים בהצלחה הרי יש להעביר את זה לשופט אחר אשר לא נחשף לכל הדברים שנחשפו בישיבת הגישור על ידי הצדדים.

לא תמיד צריך לקבל את הכרת הדין ואת גזר הדין כגזירה שאינה ניתן לביטול.

בהרבה מקרים ניתן להגיש ערעור לערכאה דלמעלה ולבטל את רוע הגזירה או את חלקה.

ייצוג בנזיקין, צוואות וירושות

תביעה בנזיקין

כדי לקבוע את האחריות האזרחית בעוולת הרשלנות יש להוכיח את קיומם של ארבעה יסודות. 1.קיומה של חובת זהירות. 2.חובת הזהירות הופרה ע"י המזיק, כלומר שהוא התרשל3.נגרם נזק במעשיו לניזק. 4.שיש קשר סיבתי בין המעשה של המזיק לנזקו של הניזק. מבחן נוסף שפותח בפסיקה (פס"ד לוי), להכרעה בדבר קיומה של חובת זהירות הוא מבחן השכנות: הדרישה לקיומה של שכנות בין צדדים משמעה שחובת הזהירות קיימת כלפי השכן ולא כלפי כולם, לעיתים מקיומה של צפיות ניתן להסיק שכנות שמהווה תנאי הכרחי לקיומה של חובת זהירות אך אינה תנאי מספיק, לפכך עלינו לבדוק את שלושת תנאיו של הש' שמגר לקיומה של החובה: צפיותקירבה ומבחן השכל הישרהפרת החובה-התרשלות-בפס"ד ועקנין נאמר שלא כל נזק שניתן לצפותו במישור הטכני צריך לצפותו ברמה הנורמטיבית, לפיכך לאחר שקבענו שבין המזיק לניזוק קיימת חובת זהירות, יש לבחון האם הייתה הפרה של חובת הזהירות כלומר רשלנות שמשמעותה סטייה מרמת ההתנהגות של האדם הסביר, מבחן נורמטיבי כשהרמה הנדרשת נקבעת ע"י ביהמ"ש, אחד מהמבחנים המקובלים לעניין זה הוא מבחן "הלרנד הנד" הבוחן אם עלות מניעת הנזק נמוכה מתוחלת הנזק, והמזיק לא מנע את הנזק הרי שמדובר בהתרשלות.

צוואה היא לא רק חלוקת הממון של האדם לאחר פטירתו, אלא  בהרבה מקרים היא גם גורמת לשלום הבית של המשפחה.

צור קשר

עורכי הדין במשרד תמיד זמינים כדי לעזור לך. בין אם זו שאלה משפטית, או כל שאלה אחרת, אנחנו כאן כדי להשיב לבקשתך.

 

  • טל' במשרד 03-9504552
  • פקס' 077-4448892
  • דוא"ל sasonczik.law@gmail.com
  • עו"ד ליאור ששון 050-6466828
  • עו"ד רפאל ציק 054-6350650